Wyjątkowe restauracje i bary na szlaku WJM

Stargany wiatrem a czasem niepogodą żeglarz chętnie dobije do brzegu by coś przekąsić lub wypić. Na szlaku WJM jest dużo takich miejsc gdzie warto zakotwiczyć (oczywiście nie chodzi tu o znane miejscowości jak Giżycko, Mikołajki czy Ryn – bo to łatwe), więc napiszę kilku z nich, a w następnych rejsach poszukam innych. Chętnie skorzystam z porad….. będę wdzięczy za sugestie odwiedzenia nowych miejsc.

Zacznę od Żeglarskiej Smażalni na Jeziorze Szymon.

Jakoś tak mam, że jak położę maszt wchodząc w kanały czy to z Jeziora Tałty czy Jeziora Jagodnego to chcę jak najszybciej je przepłynąć, bo tak naprawdę nie ma gdzie się zatrzymać ( do niedawna był to tylko port Zielony Gaj na Jeziorze Kotek). A od paru lat w sezonie letnim na środku Jeziora Szymon przedsiębiorczy młody człowiek ,,postawił na kotwicy” pływającą smażalnię…. zazwyczaj ją omijałem ale tego roku we wrześniu podczas przeprawy przez kanały zastał nas deszcz….  pojawiła się naturalna okazja by schronić się i coś zjeść. Cumujemy do Restauracji. W menu mazurskie ryby… zamówiliśmy sielawy nie żałowaliśmy, szybko, smacznie, miła obsługa ( można skorzystać z czystych toalet). Przeczekaliśmy deszcz i dalej w drogę.

Zdjęcia  są nieciekawe …. bo padało.20150904_11370020150904_115623

Pensjonat Jora ( Firma Knajpa „Muzeum” Katarzyna Siatkowska) położony nad brzegiem w Zatoce Jora na Jeziorze Tałty. Jacht można zacumować przy  pomoście i udać się  do baru położonego na wysokiej skarpie . Nie będę się wypowiadał na temat kuchni bo konsumowałem tylko piwo ale zainteresował minie bardzo wystrój wnętrza, w którym właścicielka urządziła muzeum.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Clipboard01Widok z jeziora na Pensjonat

 

Gospoda pod ,,Czarny Łabędziem”    Rydzewo ul. Mazurska 98 , port nad Jeziorem Bocznym.

Miejsce wyjątkowe, klimatyczne, znakomita kuchnia, wspaniałe piwo (warzone specjalnie dla Gospody), nie mogę się oprzeć aby tu nie dobić podczas każdego z rejsów ( konsumenci wodniacy nie płacą za cumowanie). warmia mazury 2 040IMG_5855IMG_5852Menu , takie trochę inne niż wszystkieIMG_5819BarIMG_5817IMG_5827Funkcja muzeum…..IMG_5825IMG_5847Moje najulubieńsze ,, Plince z pomoczką”

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *